пʼятниця, 28 листопада 2014 р.


Голодомор 1933
До дня пам’яті голодомору в Україні 1932 – 1933 рр. в бібліотеці був проведений масовий захід «Голодний рік – голодний вік» з учнями 6 класів. Основною метою заходу було вшанування пам'яті загиблих, ознайомлення учнів з матеріалами про голодомор 1932 – 1933 років, виховання поваги до історичного минулого нашої країни.
Кожного року у бібліотеці відбувається поминальний захід приурочений Дню пам’яті жертв голодомору. Не став виключенням і цей рік, бо хіба можна оминути чи забути трагедію, яка спіткала мільйони людей.  Захід, який відбувся 23 листопада  був настільки зворушливий, що усі учні, які були присутні на цьому заході, затамували подих від почутого та побаченого, стояла повна тиша. Адже пережити те все, що пережили люди в роки Голодомору, потрібно мати неабияку силу і мужність.Слова, які промовляли учні  припали до душі кожній дитині, не залишили байдужими, нікого із присутніх. Діти та дорослі, замислились над трагедією, яка промайнула над Україною, залишаючи після себе смерть та руїни, сіючи страх та смуток.






Жертв геноциду учні вшанували хвилиною мовчання та запалили свічки, в пам’ять про тих, хто поліг у голодні роки. 
Метою даного заходу було – не залякати дітей, а дати їм зрозуміти, яка це була трагедія; донести до їхньої свідомості, що це був свідомо спланований голод, тобто люди гинули не від того, що вони були ледачі, не працювали, а тому, що їхню їжу забрали, забрали все до останньої зернини..

понеділок, 20 жовтня 2014 р.

19 жовтня у будинку культури села Довге  відбулось святкування 60 -річчя з дня створення хору БОРЖАВА











вівторок, 14 жовтня 2014 р.

Екскурсія «першачків» до бібліотеки.

  Запрошуєм вас в най правдивішу казку,
  У книгу, де відкривається вхід через мить,
  Із серцем відкритим, з обличчям без маски
 У світ цей чарівний сміливо ступіть.
     10 жовтня до бібліотеки завітали учні 1 класу. Діти дізналися, що означає слово «бібліотека», коли з’явилися перші паперові книги і перша друкована книга, що таке «абонемент», «читальний зал», де розміщені книги. Дітям було цікаво і корисно дізнатись про важливу роль бібліотеки у житті людини. В читальному залі першокласників очікувала вікторина «Жартома і серйозно про цікаві речі», в якій діти взяли активну участь. І нехай, це було тільки перше знайомство з бібліотекою, та свято пройшло в теплій, дружній атмосфері. Закінчилась екскурсія побажанням бібліотекаря: «Завітайте до нас ще, любі дітки! До нових зустрічей!»

Бібліотека - море книг,
    Бібліотека - храм науки...
       Тож не минайте наш поріг,
            Беріть скарби нетлінні в руки.






четвер, 31 липня 2014 р.


День  Хрещення Київської Русі - України - державна памятна дата в Україні, що відзначається    щорічно 28 липня у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. 









Не оминула своєю увагою таку дату і працівник Довжанської бібіліотеки, в якій 25 липня було прове -дено годину духовності на тему "Іти шляхом Божим".
Була також підготована книжкова виставка-обговорення  "Духовне життя це творіння добра", основним розділом якої було "Хрещення Русі: духовне відродження України". 






Всі присутні мали змогу ознайомитись з літературою даної тематики, та прослухати розповідь яку підготувала бібліотекар.




неділя, 18 травня 2014 р.

У бібліотеці організовано проведення інформаційного дня на тему : "Україна держава європейська"       ( з нагоди Дня Європи)
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).
Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.
   День Європи для України і її жителів це особливе свято. І справа тут не в тому, що географічно Україна є центром Європи. Скоріш за все день Європи в Україні важливий завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти.
Тому цього дня давайте побажаємо собі терпіння та рішучості у справі становлення України в якості дійсно Європейської держави!


У школі працівником бібліотеки проведено  бесіду на тему " Україна на шляху до Європи" . Бібліотекар відвідала  ДЗОШ I - III ст. Учні 7-8-х класів прослухали історію розвитку Європейського Союзу, головні чинники європейської інтеграції, та залюбки взяли участь у географічній грі яку підготувала бібліотекар.



 

Побувала бібліотекар також у ДЗОШ I-II ст. у 7 класі на уроці основи здоров’я, вступне слово мала  вчитель Дубанич Тетяна Іванівна., продовжила працівник бібліотеки про незахмарну мрію України - вступу до ЄС.








неділя, 11 травня 2014 р.

           8 травня відбувся звіт села в якому брали участь всі колективи художньої самодіяльності.    "Уклін живим загиблим слава" під такою назвою була представлена виставка    До дня   Перемоги, яку підготувала бібліотекар.








неділя, 23 березня 2014 р.


Спи  спокійно,  Тарасе!   Нащадки  твої  Словом  шани  Тебе  пом'янули.  І народи  вкраїни  Заповітів твоїх  не  забули.
"НІ ДОЛІ, НІ ВОЛІ У МЕНЕ НЕМА, ЗОСТАЛАСЯ ТІЛЬКИ 
НАДІЯ ОДНА"
ПРИСВ’ЯЧЕНЕ 200-РІЧЧЮ З БНЯ НАРОДЖЕННЯ
Т.Г.ШЕВЧЕНКА

                  Юні друзі! Дорожіть Шевченком. Хочеться вірити, що, вступаючи в нове тисячоліття, на вашому шляху завжди будуть Тарасова пристрасть, Тарасова мужність, Тарасове невмируще слово!
Такими чудовими рядками розпочалася  година  поезії  в бібліотеці 

  • Ти мусиш нам слівце назвати,
  • Адже умів лиш він один
  • Рабів німих так захищати,
  • А хто так оспівав, як він,
  • Садок вишневий коло хати
Захід був проведений у формі діалогу , учні показали високий рівень знань поезії Т.Г.Шевченка. Працівник бібліотеки розказала  учням  біографію поета, а діти в свою чергу доповнювали віршами  великого Кобзаря 



Вкінці була вікторина всі учні брали активну участь, і майже на кожне запитання , звучала правильна відповідь.




Тарас Григорович дуже часто називав своєю батьківщиною село...( кирилівка) 
Ще з дитинства були виявлені у Тараса Шевченка здібності до... (малювання)
У 1840 році Т. Шевченко надрукував поетичну збірку... (кобзар)
Соціальний стан Тараса у дитячі роки... (кріпак)