четвер, 24 травня 2018 р.

Участь у районному семінарі бібліотекарів Іршавщини.

23 травня, на базі бібліотеки-філії с.Білки, відбувся виїзний семінар бібліотечних працівників Іршавської ЦБС «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей». Учасників семінару привітала Ганна Тигомирівна Дувалко, заступник голови Білківської сільської ради, яка із задоволенням розповіла про розвиток села, історію села та про тих людей які прославили село своєю творчістю. Вона відзначила важливу роль сільської книгозбірні як культурно-просвітницького центру в житті сільської громади. Завдяки тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, інтелігенцією, громадськими організаціями, бібліотека має цікаві напрацювання в обслуговуванні читачів-дітей книгою. 
Завідувач бібліотекою-філією Ганна Пайтина розповіла про свої напрацювання по залученні дітей до читання, ну, і презентувала переведення дитячого бібліотечного фонду на УДК.
Відкрила семінар директор Іршавської районної централізованої бібліотечної системи Майя Володимирівна Бобик. Вона ознайомила учасників з програмою семінару, його метою, поінформувала про найактуальніші події в царині бібліотечної справи. 
Фахівці бібліотеки для дітей виступили з консультаціями та повідомленнями. В.о заступника директора по роботі з дітьми Богларка Боїшко, розповіла про використання традиційних і інноваційних форм роботи бібліотеки із залучення до читання та користування бібліотекою.  Правильно вести діалог з користувачами, навчала бібліотекарів Любов Бровді, завідувач методично-бібліографічного відділу ЦРБ, адже правильно вести діалог – клуч до всіх дверей у нашому житті, чарівна паличка для виконання всіх побажань, особливо дітей. Участь у рольовій грі «Обслуговування користувачів: мистецтво діалогу» взяли майже всі бібліотекарі, вони навипередки розповідали про цікаві діалоги з користувачами, чим і підтвердили виконання домашнього завдання. Виступ мала також і завідувач бібліотеки с. Довге, в якому розповіла як проводить екскурсії до бібліотеки.
Підвела підсумки роботи директор бібліотеки Майя Бобик. А загальним висновком, якого дійшли учасники семінару після всього побаченого і почутого, стало переконання, що головними складовими успішної роботи сучасної бібліотеки - бути інформаційно-культурним центром, вільним публічним простором для реалізації ідей та ініціатив, а також грамотна співпраця і налагоджені зв’язки з громадою, владою і партнерами бібліотеки.








понеділок, 7 травня 2018 р.


6 травня у БК с. Довге відбувся звітний концерт  гуртків художньої самодіяльності.
 До Дня перемоги  над нацизмом у Другій Світовій війні та до Дня пам’яті та примирення   була презентована тематична книжкова виставка «Роки війни – століття пам’яті »
Україна розпочала нову традицію вшанування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Символом вшанування – є червоний мак , як кривавий слід від кулі. Гасло : « 1939-1945.Памятаємо . Перемагаємо.»Цей день водночас і щасливий і сумний гуртує представників усіх поколінь в їх щирокому прагненні віддати довічну шану і повагу захиснику Вітчизни.Мета виставки – ознайомити читачів з творами на тему Великої Вітчизняної війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами.
 










вівторок, 27 березня 2018 р.


  27 березня  в Іршавській районній бібліотеці для дітей відбувся ІІ-й етап конкурсу «Книгоманія — 2018». Участь у даному конкурсі прийняли школярі, учні 6-7 класів. Між собою змагалися переможці І-го етапу, . Брала участь і учениця 6 класу Довжанської ЗОШ  Пилип Крістіна яка підготувала вірш під назвою «Бабусине серце» Дарини Федорович. Оцінювало конкурсантів журі у складі 5 чоловік. Проводила конкурс Майя Володимирівна Бобик – директор  Іршавської ЦБС, яка й ознайомила конкурсантів з умовами.
   За умовами конкурсу діти представляли себе, свої уподобання, свій читацький щоденник та свою улюблену книгу. Юні жителі Іршавщини співали, розказували вірші, читали уривки творів українських письменників старої та новітньої літератури, зокрема у багатьох читачів є улюблені закарпатські письменники такі як: Василь Кузан, Василь Шкіря, Оксана Фулитко.
   Без нагород не залишився ніхто, всі отримали похвальні грамоти за участь у конкурсі, та заохочувальні призи. 





середа, 7 березня 2018 р.

 9 березня українська громадськість відзначає 204-ту річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.
«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».
 Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті в бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово».
Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства.
   Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.










четвер, 22 лютого 2018 р.

  Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.
  Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.  Бібліотекар  запросила своїх читачів на хвилинку мовної ерудиціі «Ти стара і вічно нова, велична рідна мова», та підготувала виставку під назвою «Мова – духовне багатство народу» І як завжди запропонувала безліч мовних розваг: літературна вікторина «Мамина сорочка», мовний перекладач, змагання хто найшвидше вимовить скоромовку. Працівник бібліотеки підготувала коротенький екскурс у минуле в якому, діти дізналися, що наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною, що українська мова не зникла, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос. На закінчення було прочитано декілька гуморесок Павла Глазового, які всі з задоволенням прослухали і посміялися.




                                                  
                                     

понеділок, 19 лютого 2018 р.

 У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.
З нагоди цієї дати бібліотекар та працівники будинку культури підготували урок мужності «Вони пройшли крізь вогонь і зброю» для дітей було організовано відеоперегляд «Герої не вмирають», присутні дізналися про трагічні події Революції Гідності та постаті героїв Небесної Сотні. Героїв Майдану вшанували хвилиною мовчання, та запалили свічку, як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради справедливості жертвував собою під пісню «Пливе кача по Тисині»
   Хочеться вірити, що через короткий час на нашій неньці-Україні запанує довгоочікуваний мир. Ми можемо і хочемо бути процвітаючою європейською державою. Нарешті закінчаться всі негаразди і на думку приходять слова нашого Гімну «Запануєм і ми браття у своїй сторонці».
Слава Україні!»







середа, 14 лютого 2018 р.


   День виведення військ з Афганістану - це День Пам'яті... День Примирення... Трагедія...
  В рядах радянської  армії через афганське пекло пройшли 19 наших односельчан. І наш обов'язок - вшанувати їх, берегти та доносити підростаючому поколінню пам'ять про ті події  29-річної давнини, пам'ятати про тих, хто залищив в епіцентрі кривавих подій  найдорожче - життя. Низький уклін воїнам за їх подвих та самопожертву, світла пам'ять тим , хто пішов із життя.
   14 лютого в довжанській сільській  раді було проведено вечір-спомин «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами…». Під час заходу присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули книжкову виставку під назвою «Крізь пекло афганської війни», вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. Захід супроводжували вірші про афганську війну, які декламували учні.